Yhteystiedot

Pispalan Sottiisin tapahtumatoimisto

Pispalan Sottiisi on Nuorisoseurojen tapahtumatoimisto Tampereella. Sen vastuualueisiin kuuluvat Sottiisin kolmen tapahtuman - Folklandia-risteilyn, Tanssimanian ja Pispalan Sottiisin - lisäksi myös tanssi, teatteri ja sirkustapahtuma Kalenat 2019 Lappeenrannassa sekä kansantanssikatselmukset Tanssiralli ja Tanssimylly.

Pispalan Sottiisi
/ Suomen Nuorisoseurat

Kulttuuritalo Laikku
Keskustori 4
FI-33100 Tampere

info@sottiisi.net

Käyntiosoite

​Pispalan Sottiisi
Kulttuuritalo Laikku, 3. krs.
(Vanha kirjastotalo keskustorin vieressä)
Keskustori 4
33100 Tampere

Tuotanto ja osallistujat

Hoppu Päivi

Tapahtumasihteeri
+358 44 722 2324
paivi.hoppu@nuorisoseurat.fi
Varaukset, osanottajahuolto, laskutus

Ortju Sari

Tapahtumakoordinaattori
+358 50 466 4565
sari.ortju@nuorisoseurat.fi
Järjestelyiden eri osa-alueet, tapahtumasuunnitelmat

Sistonen Salla

Tapahtuma-assistentti
+358 50 524 3626
salla.sistonen@nuorisoseurat.fi
Vapaaehtoisten rekrytointi ja huolto

Ohjelmatuotanto ja esiintyjät

Kaijankangas Jussi

Kulttuurituottaja
+ 358 50 343 4688
jussi.kaijankangas@nuorisoseurat.fi
Moves- ja Tanssiralli-katselmukset, nuorten ohjelma

Kari Jaana

Kulttuurituottaja
+358 50 409 8332
jaana.kari@nuorisoseurat.fi
Ohjelmatuotanto, esiintyjäkiinnitykset

Pokkinen Joonas

Kulttuurituottaja
+358 50 567 2586
joonas.pokkinen@nuorisoseurat.fi
Ohjelmatuotanto, Saa tanssia! - ja Hei Lystiä! -tilaisuudet

Vulli Elina

Koordinaattori
Kansainväliset esiintyjät / International Guests
elina.vulli@nuorisoseurat.fi

Nuori Kulttuuri -aluetapahtumat

Hurme Johanna

Kulttuurisen nuorisotyön suunnittelija
+358 41 702 0393
johanna.hurme@nuorisoseurat.fi

Viestintä ja markkinointi

Laitinen Ville

Tuottaja
+358 44 491 8950
ville.laitinen@nuorisoseurat.fi
Sosiaalinen media, nettisivut

Saarelainen Maarit

Tiedottaja
+358 50 595 7874
maarit.saarelainen@nuorisoseurat.fi
Media, tapahtumanäkyvyys, painotuotteet

Tapahtuman johto

Heinämäki Jukka

Toimialajohtaja, tanssi ja tapahtumat
+358 50 526 8957
jukka.heinamaki@nuorisoseurat.fi
Tapahtuman johto, hallinto, talous

Saarinen Pasi

Toimialajohtaja, teatteri ja kulttuurinen nuorisotyö
+358 50 408 0366
pasi.saarinen@nuorisoseurat.fi  
Nuori Kulttuuri -toiminta

Laskutus

Yhteyshenkilö: Päivi Hoppu, paivi.hoppu@nuorisoseurat.fi, 044 722 2324
Verkkolaskuosoite: TE003702152964
Operaattori: TE (Tieto)

Paperilaskut
Suomen Nuorisoseurat
PL 112202066
DOCUSCAN
Viitetietona mainittava tilaajan nimi

Toivomme laskut ensisijaisesti verkkolaskuina.

Tietosuojaseloste

Pispalan Sottiisin tapahtumien tietosuojaseloste on täällä.